couple, romantic, new year-6770313.jpg

#01 “NEW YEAR, NEW ME” – 2022

Juba paar aastat olen ma visualiseerinud ja ette planeerinud, milline tuleb mu uus aasta. Kuid uskumatul kombel ma seda selleks aastaks ei olegi teinud. Tundub, et olen veits lootust kaotamas iseendasse. Või kas ma üldse olen endasse usknud. Tagasi vaadates olen ju “saavutanud” oma eesmärke ja soove aga ikka tunnen, et kuskilt jääb puudu. Üks suur puudujääk on ikkagi kehakaal ja julgus, enesekindlus. 2021 aasta lõpp näitas seda kindlalt kätte – terviseprobleemid – maovalud + kurgumandlid ja sellega seotud liigesevalud + endiselt veidi kõrgenenud veresuhkur + algav migreen?! või väga kohutavad peavalud. Asju on jagunud küllalt. Tagatipuks olid ka lapsed haiged ja beebi Marileega lausa haiglas 9 päeva RS viirusega. Igaljuhul on see tõmmanud mind vaimselt ja füüsiliselt nii läbi, et ei teagi ega näegi praegu, kuidas edasi. Sünnitusest on möödas juba 3,5 kuud ja ma ei saaks öelda, et ma pole proovinud alustada elustiili muutusega. Olen seda teinud mitmeid kordi, kuid ikkagi feilinud. Ilmselt on ka suur osa terviseprobleeme seotud ikkagi sellega, mis suhu pistetakse. Ja nüüd keha annab märku, et EI TOHI! Või kui süüa, siis mõistlikult, eksole. Seega TERVIS, TERVIS, TERVIS.

Niisiis JAANUAR 2022 pidin alustama uuesti oma mingisuguse kavaga. And guess what, ei toimi see minu puhul. Ma teen ja langen ikka tagasi algusesse. Mis on selle taga? Ma isegi jõudsin mõelda, et MIKS ma seda endale teen? Kas ma üldse ei hooli endast? Enda elust? Tahan endale tahtlikult toiduga viga teha? Kas ma siis ei taha elada pikalt? Näha oma lapsi üles kasvamas. Sest kui ma sedasi edasi toitun, siis areneb sellest diabeet ja tegelt ma ju ei taha seda. Ma tahan ikkagi kogeda elu pikalt ja on aeg hakata jälgima seda, mida ma söön. Normaalsed inimesed ei mõtlegi selle peale, et kogu pakk (või kapp) vaja tühjaks süüa. Neil saab isu täis ja ei tahagi rohkem. Ma tahan ka normaalse inimese kombel toituda. Aga ei ole lihtne hakata endast hoolima, kui pole seda nii pikalt teinud. Kõik oma mured ja stressi olen matnud toidu sisse. Ja nüüd on see märku andma hakanud. See hetk ongi murdeline – kas jätkan vanaviisi ja lõpetan katkise kehaga või hakkan ennast seadma esikohale ja ei tee enam endale toiduga viga.

Läbi elu ma olen proovinud erinevaid meetodeid, mis minu peal toimiks. Erinevad, nagu väga palju erinevaid fitness kavasid, kalorite lugemine, Orgu, erinevad välimaalaste üllitised.. See toimib, kui olla järjepidev aga mingi aeg ma ikkagi annan alla. Ja nüüd ma lihtsalt toitun 4-5x päevas 3h vahedega, söömise lõpetan kell 17-18 õhtul. Praeguseks on selline asi mulle sobinud. Ei mingit kalorite lugemist ja märkimist – lihtsalt tervislik toit ja mure, mida järgmiseks süüa. Peaks hakkama nädala toidukava välja mõtlema. Oleks hulga lihtsam. Hetkel muidugi ka magu säästev menüü. Keelatud on: praetud, happeline, terav, vürtsikas, rasvane, suitsutatud, konserveeritud ja marineeritud toit, gaseeritud joogid, rafineeritud suhkur, alkohol, kiirtoit. Piiratud on piimatooted, tooted toidud, küüslauk, ingver, seller, toor sibul, redis, punased tomatid, hapud/kõvad puuviljad ja marjad, tsitruselised, rukkis, must kohv, tume šokolaad, pähklid, seemned, seened jne. Noh, kõva nimekiri 😀 Mida ma siis tohin süüa: hommikuti kaera/tatra/riisi puder veega/kaera/riisipiimaga (juurde võib lisada köömen, münt, kurkum, mesi). Lõunaks/õhtusöögiks: küpsetatud, aurutatud või keedetud köögiviljad v.a. kartul + kruubid (tatar, riis, kinoa) või mitterasvane liha (kana, kalkuni rinnaliha, valge kala, küülik). Magustoiduks datlid, viigimarjad, rosinad. Abiks oli ka Mr Google, mis veidike täiendas nimekirja. Aga alustan sellest. Kohviga pidi üks nipp olema – kui süüa peale joomist datleid, siis see pidi magu vähem ärritama (kindlasti mitte musta kohvi juua).

MÕÕDUD

01.01.2022

Kaal 89.0kg
RÜ: 114cm
Talje: 97cm
Kõht: 112cm
Puus: 113cm
Reied v/p: 68/69cm
Biitseps v/p: 32/31cm

Kuigi ma alustasin nö 1.01, siis esimene “puhas päev” oli alles 5.01. Lihtsalt ei suutnud kontrollida. Ikka käsi haaras magusa järele. Täna on 20.01. ja nüüd on 4 päeva olnud korraliku toitumisega. Keerulisem on alles ees – sest tavaliselt nädalavahetused on läinud metsa. Kui ma selle nüüd ära teen, siis võib öelda, et olen ree peal. Selle aasta esimese kahekümne päeva hulka kuulub, siis 9 korralikku päeva ja 11 relapsi. Mis on edasine plaan?

PLAAN A:

* keskenduda kvaliteetsele toidule ja arendada oma masterchefi oskusi
* pidada iga kuu blogi selle kohta ja näha oma edusamme (või …)
* juua rohkem vett!

Keep it simple!

Terts

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.